
A fahéj segítőként, de kártevőként is
A fahéj egy fűszer, amely a fahéjcsaládhoz tartozó fák belső kérgéből származik. Rúdban vagy őrölt formában kapható. A fahéjrúd tovább tart, lereszelve, teába is felhasználhatjuk. Az őrölt fahéj aromája erősebb, de frissnek kell lennie. Mindenekelőtt ízletes sütési alapanyagként ismerjük. Kevesen tudják, hogy gyulladáscsökkentő hatással bír az emberi szervezetre, és természetes antibiotikumként hat. Segít a rák, a cukorbetegség, a problémás bőr vagy a zaklatott lélek elleni küzdelemben . Ennek a fűszernek a fokozott fogyasztása azonban kockázatokkal is jár, nagy mennyiségben mérgezővé válik a szervezet számára.
A fahéj pozitív oldala
A Diabetes szakmai folyóiratban megjelent egy tanulmány, amely megerősíti a fahéj vércukorszintre gyakorolt hatását. A kezelés napi 1 g fahéj elfogyasztásából állt. A betegek a kezelés befejezése után is pozitív hatást éreztek szervezetükön, és a cukorral együtt a koleszterinszintjük is csökkent. Emlékeztetni kell arra, hogy a fahéj csak táplálék-kiegészítőként működik, és nem helyettesíti a szokásos kezelést.
A fahéj a "melegítő fűszerek" közé tartozik, amely hőt hoz létre a szervezetben. A hőtermelésnek köszönhetően a szervezet több energiát éget el, ami a testtömeg csökkenéséhez vezet. Segít az Alzheimer-kór elleni küzdelemben is, mivel gátolja a lerakódások kialakulását az agyban, és aromáját belélegezve aktiválódik az agyi tevékenység. Terápiás kiegészítőként őrölt Liana fahéjat is használhatunk, elegendő napi 1-2 alkalommal ⅓ teáskanálnyit hozzáadni az ételhez.
A problémás bőr elleni küzdelemben segítségünkre lehet egy házi készítésű arcmaszk , mely gyulladáscsökkentő hatással bír a bőrön, ragyogóvá és láthatóan megfiatalodik.
A maszkunk elkészítéséhez szükségünk lesz:
- ½ KL őrölt fahéj Liana
- 1 KL méz
- 1 KL szerecsendió
- ½-1 KL citromlé
Az elkészítési folyamat egyszerű, csak tegyük az összes hozzávalót egy tálba, és alaposan keverjük össze, hogy egységes pasztát kapjunk. Ha a massza túl sűrű, adjunk hozzá egy kevés vizet. Hagyja a maszkot a bőrön körülbelül fél óráig, érzékeny bőr esetén 10 percig. A maszk felhelyezése néhány perces bizsergést okozhat a bőrön, ha 5 perc elteltével sem szűnik meg, hagyja abba a maszk alkalmazását.
A fahéj negatív oldala
A fahéj kumarint tartalmaz, amely mérgező a szervezetre. Elsősorban a májat és a vesét támadja meg, ezért a májproblémákkal küzdőknek óvatosnak kell lenniük a fogyasztásával. Tanulmányok kimutatták, hogy a kumarin megnövekedett mennyisége növeli a rák kockázatát, különösen a tüdőben, a májban és a vesében. A szakértők napi ½-1 teáskanál fahéj fogyasztását javasolják, ez az adag nem lehet káros a szervezetre.
Liana 1kg őrölt fahéjat itt vásárolhat