
Gluténmentes szalonna kenyér
- 100 ml langyos víz
- 1 teáskanál cukor
- 20 g élesztő
- 60 g árvai szalonna
- 1 kis hagyma
- 300 g Fehér Liana kenyérkeverék
- ¾ teáskanál sót
- 150 ml víz
Mellékletek
- Liána rizsliszt a szóráshoz
- Az Orava szalonnát és a hagymát kockákra vágjuk, és egy serpenyőben aranysárgára sütjük. Hagyja kihűlni.
- Keverjünk el egy teáskanál cukrot és az élesztőt 100 ml langyos vízben, és hagyjuk felfutni az élesztőt körülbelül 15 percig.
- Az összes hozzávalót a megkelt élesztővel és a pirított szalonnával, hagymával együtt a robotgépbe tesszük. Sült szalonnából disznózsírt is adunk hozzá. A tésztát 5 percig keverjük. Ezután fóliával letakarva meleg helyen kelesztjük 60 percig.
- A megkelt tésztát rizsliszttel lisztezett munkalapon összegyúrjuk. A cipót aszerint formázzuk meg, hogy végül milyen formában lesz kelesztve. A tésztát lisztezzük meg minden oldalról és tegyük a formába. Fóliával letakarjuk, és további 30 percig kelesztjük.
- A sütőt előmelegítjük 230°C-ra a sütő aljára helyezett tepsi segítségével. Sütés előtt permetezze be a kenyeret vízzel, öntsön 250 ml forrásban lévő vizet az alsó tepsibe, és süsse 10 percig. Ezután csökkentse a hőmérsékletet 180 °C-ra, vegye ki az alsó tálcát, és süsse további 30 percig. Sütés közben a kenyeret 1-2 alkalommal meglocsoljuk vízzel. Sütés után rácson hagyjuk kihűlni.
- 100 ml langyos víz
- 1 teáskanál cukor
- 20 g élesztő
- 60 g árvai szalonna
- 1 kis hagyma
- 300 g Fehér Liana kenyérkeverék
- ¾ teáskanál sót
- 150 ml víz
Mellékletek
- Liána rizsliszt a szóráshoz
Termékek a recepthez